| TheCIC10 a întrebat:

Am gasit pe amazon.com o pereche de adidasi la 40$, as dori sa stiu daca ati mai comandat de pe amazon, si cat ar costa transportul. Funda+VOT

Răspuns Câştigător
| BOOBZen a răspuns:

Pai de pe amazon sunt produse bune,transportul ar fi dublu, deoarece vin din America, este site pentru americani.Eu ti-as mai recomanda si ebay.com,pentru ca acolo pot veni in toata lumea,trebuie sa scrie undeva in dreapta wordwilde,pe site-ul ebay. Daca scrie altceva nu poti comanda fiindca inseamna ca produsul vine doar in acea parte.Dar ar trebui sa stii ca eu atunci cand comand de pe amazon, contactez o cunostiinta de-a mea pentru a cea persoana pe care o cunosc lucreaza la o firma si poate lua comenzi din alte tari, eu ii spun ce produs as dori si de pe ce site, si el contacteaza firma.Deci cred ca de pe amazon ar trebui sa stii pe cineva,daca nu cunosti ar fi bine sa incerci,dar nu sunt sigura ca amazon este pentru americani,si nu stiu daca vine si in Romania, ti-am zis, eu am o cunostiinta care lucreaza la o firma si poate face aceste lucruri

3 răspunsuri:
| BlackPrincessCat a răspuns:

Da,am mai comandat. Sunt foarte bune lucrurile de acolo. Exista 3 tipuri de expedieri:
1. Standard, care dureaza cam 15 to 26 zile pana primesti produsul si costa $6.00
2. Expedited, care dureaza cam 10 to 18 zile pana primesti produsul si costa $9.00
3.Priority Courier, care dureaza cam 3 to 5 zile pana primesti produsul si costa $10.00
Plus taxele vamale (cred) care sunt in jur de 19% din valoarea totala a produsului.Mai cauta pe internet aici. Si metodele de plata sunt prin PayPal sau prin Card.
Uite aici putin ajutor http://www.amazon.com/......lnship_int nodeId=596184
Sper sa ti.am fost de folos.

| BlackPrincessCat a răspuns:

Da,am mai comandat. Sunt foarte bune lucrurile de acolo.Sunt 3 tipuri de expedieri:
1. Standard, care dureaza cam 15 to 26 zile pana primesti produsul, costa $6.00
2. Expedited, care dureaza cam 10 to 18 zile pana primesti produsul, costa $9.00
3.Priority Courier, care dureaza cam 3 to 5 zile pana primesti produsul, costa $10.00
Uite ceva care te va ajuta: http://www.amazon.com/......lnship_int nodeId=596184

Sper sa ti.am fost de folos.

| TheCIC10 explică:

Pe cam tot acolo ajung adidasi care ii vreau aici sunt cam 200-250 lei si daca ii cumpar de acolo transport+taxe cam la fel