| Adrian1555 a întrebat:

Salut, am o intrebare in legatura cu Consolele

Ma gandeam sa cumpar un xbox one (850lei)

Chiar daca deja a aparut xbox one x se mai merita sa iau xbox one?

Partea a 2-a este ca eu as vrea PS4, doar ca e diferenta mare de la X1 la PS4 de pret

Dar ce sa fac?

Eu am un xbox 360 cu jocurile fifa 17, gta5, batman arkham city, si call of duty modern warfare 2

Cu cat sa le vand avand in vedere ca sunt impecabile, si ce varianta de consola noua sa aleg?

4 răspunsuri:
| dani2017 a răspuns:

Ideea este ca cumperi o consola cat mai noua pentru ca pentru ea se vor dezvolta jocurile ce vor aparea. Deci in cazul asta ori Xbox One X fie PS4(de preferat PS4 PRO).

| iHerTz a răspuns:

Eu, spun ca nu merita sa iti iei alt xBox / console, deoarece toate consolele sunt 30fps, difera desingul si memoria ( care poti sa o schimbi, nu foarte greu, dar nici foarte usor ). Eu zic sa ramai cu el + eu am xBox 360 black, de 5 ani si nu am intampinat nici-o problema, iti recomand sa ramai cu ce ai, din punctul meu de vedere e ce iti trebuie pentru orice joc.

| Laur195 a răspuns (pentru iHerTz):

Cum adica toate consolele sunt 30fps? Te auzi ce spui?

| Adrian1555 explică (pentru iHerTz):

Stiu ca e buna, dar fifa 2019 nu o sa mai existe pe el
Si 2018 nu merita sa cumpar la ce grafica are, deci ma gandeam la un Xbox one sau un PS4