| Kadxss a întrebat:

Salut, am primit o comanda prin OLX, ce trebuie sa scriu pe colet, daca trebuie? M-am uitat pe siteul celor de la fan courier si nu am gasit nimic specificat in legatura cu asta... m-am intrebat daca trebuie sa scriu awb-ul, adresa clientului, sau nimic. Multumesc

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Expeditor: cel care trimite coletul (numele tău și adresa ta).
Destinatar: acela căruia îi trimiți coletul (numele lui și adresa lui).

| mi25 a răspuns:

Eu trimit des colete. Scriu pe o coala A4: stanga sus adresa mea si nr. de telefon, dreapta jos adresa destinatarului si deasupra numelui, nr. de telefon al acestuia.

| Silwian a răspuns:

Pai daca il trimiti prin curier.si ai acces sa descarci awb ul la imprimanta completezi adresa ta adresa lui si o descarci simplu ca buna ziua! Sau mai bine suni in centrala si e mai simplu!