| AlexDorinel a întrebat:

Salut.Am si eu un colet la FanCourier si vineri la ora 17:36 imi zice ca a fost preluat de FanCourier.Adica el maine trebuie sa ajunga la depozit si de la depozit la mine acasa.Si maine se deschide de la ora 8/9 si se inchide la 14. Am vreo sansa in 6 ore sa si ajunga in depozit si sa mi se si livreze? Daca nu, cand se va livra ca duminica nu se lucreaza...

6 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Sâmbătă sau luni.

Răspuns utilizator avertizat
| Speranta12 a răspuns:

"Daca nu, cand se va livra ca duminica nu se lucreaza..."
Luni, evident.

Te agiti prea mult. Sambata rar livreaza colete mici. Le livreaza doar pe alea mai importante si mai scumpe ca sa-si scoata banii.

Deci, sigur pe luni-marti. Mai asteapta. Eu i-am asteptat pe aia de la fan courier si o luna

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde unde locuiesti.
"A fost preluat" inseamna ca marfa s-a predat reprezentantului curieratului.
Dupa acel moment, marfa trebuie dus la depozitul de expeditie, sortat dupa localitati, transportat la centrul de curierat la care apartine adresa destinatarului, unde se va sorta pe grupuri de adrese /curier si se va transporta la destinatar.
Transportul intre resedintele de judet dureaza cca o zi. Sortarea la plecare si sosire dureaza inca cateva ore bune, iar transportul pana la tine acasa este in functie de cat de multe pachete sunt trimise in zona ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca s-a platit " tarif special sa fie livrat sambata" find un tarif marit, va fi livrat sambata, daca nu, ajunge luni.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Luni.