| Habibi171 a întrebat:

Salut! Stiti daca la FanCourier optiunea de a deschide coletul este valabila direct din depozit? Doresc sa merg eu la depozit sa il verific...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Optiunea de a deschide coletul este a TA nu a curierului!
Curierul nu are voie sa deschida nimic si nici sa ia ceva care este deschis, fiindca nu-i treaba lui sa verifice pachetul sau marfa care o duce la destinatie!
Tu esti cel care deschizi coletul cand ti-l aduce curierul!

Din pacate, NU este voie ca tu sa mergi la depozit sa verifice ceva, fiindca legal nu ai voie sa intri intr-un depozit, nefiind angajatul companiei respective cu drept de verficare.

| Habibi171 explică (pentru Violleta2022):

Ma refeream al sediul lor de unde poti ridica coletul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Habibi171):

Nu poti intra in depozitul curierului, ca nu este permis acest lucru. Ei iti aduc coletul la ghiseu, in fata receptiei ti-l predau, tu semnezi ca l-ai primit si apoi ii verifici continutul.

| mi25 a răspuns:

Sigur ca da. Locul de deschidere este locul unde primesti coletul.