| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa cer opinia in legatura cu website-urile Wish si Aliexpress.
Ati mai comandat de la ei inainte? S-au perceput taxe vamale? Pretul din cos a fost cel final? Daca ati putea detalia putin as fi recunoscator. Intreb deoarece doresc sa comand un tricou si o sapca
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Jaegerjaquezz a răspuns:

Eu am locuit in danemarca si foloseam wish zilnic aproape, dar plăteam direct cu cardul si mi-l aduceau în cutia poștală fara alte costuri, cam asa ar trebui si aici sa le aduca la vama fara alte cheltuieli

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Preturile sunt asa cum apar acolo, transparente.

Pe coletele cu valoare mai mare de 10 euro se plateste TVA.

Pregateste-te sa astepti 1-2 luni ca unele colete sa-ti ajunga. Vezi ca majoritatea vin la Posta Vamala, nu le aduce postasul acasa.

| Mihaly_Nic_1988 a răspuns:

Nu comanda depe aliexpress stiuuu sunt ieftine dar transportul este scump iar produsul nu vine in 2 saptamani vine in 2 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am comandat de pe aliexprex...3 produse odata si mi-au venit toate 3 in decurs de o luna