| omulsingur a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar mai multe haine de pe sportsdirect si am vazut acolo ca metodele de plata sunt asa: cu card (visa, mastercard si maestro) sau paypal. Cum mi-as putea face card din acesta? Oare toate cardurile bancare au acest visa / mastercard?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa-ti faci card de credit, trebuie sa ai minim 18 ani si o banca sa-ti aprobe acel credit. De obicei aproba daca esti angajat permanent si ai venit constant care iti intra lunar.
Poti sa-ti mai faci si Card de debit, care este legat de contul tau bancar.

| Violleta2022 a răspuns:

Uitasem sa-ti spun, si pentru contul Paypal trebuie sa ai 18 ani impliniti si sa ai deja un cont bancar sau credit card, pe care trebuie sa-l legi de contul Paypal.
Din pacate, Paypalul este foarte strict si daca incerci sa-ti faci cont fals, la verificarile lor bancare, te scuipa imediat afara si nu-ti mai permit sa-ti faci alt cont.