| KingMojo a întrebat:

Salut, aștept un colet prin poștă romana de ceva timp, de 10 zile. E normal sa dureze atata pana îmi ajunge?

3 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Mie de obicei imi ajung mai repede. Daca nu ai primit inca aviz, poti merge la Posta sa intrebi daca este vreun colet pe numele tau. S-ar putea ca postasul sa fi gresit cutia postala si sa fi pus avizul in cea a unui vecin.

| romeo78 a răspuns:

De aceea este falimentară Poșta Română. Datorită lipsei de profesionalism.
Mergeți la poștă și cereți detalii despre întârziere. Nu este normal. Maxim 5 zile era normal ca să ajungă coletul.
Sunt firme de curierat rapid care în funcție de distanță, chiar a doua zi vine coletul.

| ioana3432B a răspuns:

Este normal, din cauza covid-ului poate dura și o lună de zile. Am pățit și eu la fel. Sper să îți vină. Succes!