| adryan_4792 a întrebat:

Cand dau o comanda pe ebay ce cod postal trebuie sa pun? Cel de la strada sau cel de la oficiul postal? Exemplu: stau pe strada X cu codul un cod postal si apartin de oficiul postal Y cu un alt cod postal....care cod e bun?

Răspuns Câştigător
| AlexFotbalistul01 a răspuns:

Salut.
Eu mereu cand dau o comanda acriu codul postal al strazii.
De ce?
Deoarece o sa aiba o informatie in plus la locul unde stai, si e mai sigur.
Eu caut pe net "cod postal din orasul x" si pun strada si il scriu pe acela.
Pana acum nu am avut nicio problema cu acest lucru.

3 răspunsuri:
| Andreeeeeeeaa a răspuns:

De la oficiul postal

| popa07ady a răspuns:

Este bine daca scrii si codul strazii pe linga codul postal dar daca vrei mai multe produse sa faci o singura comanda.Am facut comanda pentru doua produse pe chestionare diferite si mi-au ajuns, unul intr-o zi iar altul dupa 2 zile.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand la Ebay nu dai comanda, cumperi de pe ebay si cumperi in numele tau, cu adresa ta persoanala, platind cu un cont de paypal sau credit card personal, adica tot de pe numele tau.
Niciodata nu dai adresa postei de cartier, ca nu locuiesti la posta!