| GetEm0tional a întrebat:

Dacă vreau sa returnez un produs cumpărat de pe eMAG dar livrat de un partener de al lor trebuie sa plătesc iar curierul? Deoarece ar veni 40 de lei pentru ca a vine să-l ia și îl duce.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca il returnezi in timpul legal (14 zile) sau timpul specificat de ei (eMag are 30 de zile dar acel partener nu stiu daca are 30 zile ci doar 14) ei sunt obligati sa-ti trimita gratuit curierul. Cand dai obiectul specifici ca este plata la destinatar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu cine crezi ca plateste?
Daca tu ai avea o companie, eMAG spre exemplu si imi trimiti mie o tableta, cu costuri 0, ( dar costu e bagat oarecum in pret)
si eu ti-o trimit inapoi, si te pun tot pe tine sa platesti?
daca ai nimeri vrei 20 de-astia pe luna, cu 40 lei taxe de retur?
sunt 800 ron. dar eu am zis 20 asa, din burta, ca ei vand mai mult de atat pe luna, si sunt mult mai multi care fac retur.

| AndreiGGK a răspuns:

Din cate stiu, in cazul in care se incurca produsul sau la haine nu este marimea potirivita, transportul este suportat de catre client, in cazul celor de la eMAG nu sunt sigur