| Cosmin49 a întrebat:

Doresc sa cumpar de pe OLX o componenta de PC care este inca in garantie pe EMAG. Stie cineva daca in caz ca se intampla ceva si trebuie sa ma folosesc de garatantie, o pot duce la reparatie chiar daca nu sunt eu cel care a cumparat-o dar am poza cu garantia?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

PC-ul isi pierde garantia daca este desigililat si umblat la el ori este reparat de altcineva.
daca este stricat si este inca in garantie, du-l la reparat la Emag. Dar atentie, garantia fara facutura de cumparare, nu este valabila.
Nici poza cu garantia nu te ajuta cu nimic, avand nevoie de garantiie in original.

| danutzu96 a răspuns:

Garantia poate sa ti-o trimita si pe mail, dar iti mai trebuie factura ca sa poti beneficia de garantie.