| AnemonaP a întrebat:

Daca am cumparat de la cineva telefonul,cu garantie, si numele acestuia pe bon. Ma pot duce singura cu garantia la magazin?

3 răspunsuri:
| May2001 a răspuns:

Teortic trebuie sa mearga si persoana respectiva cu tine. Dar practic, poti incerca sa mergi si sa spui ca acea persoana este matusa/unghiul tau si ti l-a facut cadou de ziua ta... poate reusesti...(sau zici si tu alte persoane: un prieten/o prietena...etc). Faci cum vrei, e doar un sfat! Succes!

| May2001 a răspuns:

Teoretic* unchiul* ( scuze)

| Levington a răspuns:

Trebuie sa mearga el cu tine! Tu nu dispui de garantie! El este "proprietar " pe bon!