| XSuperGamerHD a întrebat:

Salut! Eu nu am mai cumparat nimic prin olx pana acum. Atunci cand se comanda cu livrare un produs, banii sunt predati curierului sau celui care mi-a vandut produsul printr-o aplicatie precum paypal?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cere plata la livrare, cu verificare!

| Violleta2022 a răspuns:

Preferabil sa-i dai banii curierului, iar marfa cumparata sa fie cu confirmare de desfacut pachetul in prezeta curierului.

| CristianCRS a răspuns:

Banii ii predai doar curierului, si vanzatorul ii primeste cash sau livrati in cont de catre curier. Orice alta varianta este o tentativa de frauda. https://livrare.olx.ro/

| Mmn a răspuns:

Ai grija sunt multi tepari acum pe olx. Nu da niciodata datele de pe card si cnp-ul. Pentru o plata le trebuie doar nr tau de cont iban. Nu le raspunde celor care se ofera sa iti faca plata prin fancourier sau olx printr-un link dat de ei.e teapa

| Mivelyn a răspuns:

Cauta pe net sa vezi ce inseamna plata ramburs.