| popalexandra1234 a întrebat:

Am vândut un produs pe un site online, persoana respectiva mi-a virat banii în cont și când am dat curierului coletul, deși eu inițial pe site am specificat că se plătește bancar, scria totuși suma de " x lei " pe colet. Asta inseamna că persoana care a cumpărat produsul deși mi-a virat banii, va fi pusă sa plătească? Eu am specificat că se plătește bancar.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

"x lei pe colet" poate fi si vakoarea (de asigurare) a coletului.
Daca la primire va arata dispozitia de plata stampilata de banca sau extrasul de cont pe care scrie ca banii s-au transferat, atunci va primi coletul.

| popalexandra1234 explică (pentru Bula):

Deci daca arata confirmarea că a transferat banii în cont, atunci ar trebui sa ii se dea coletul nu?

| Bula a răspuns (pentru popalexandra1234):

Da.
Documentul de confirmare trebuie sa aiba STAMPILA bancii si semnatura lucratorului, ca transferul de bani a fost operat.

3 răspunsuri:
| bystefu a răspuns:

Este posibil, mai ales daca tu nu ai platit nimic curierului.Si mai este posibil ca plata sa se efectueze separat de costul transportului.