| mihaY2 a întrebat:

Salut, imi puteti spune unde pot gasi genti de piele pentru barbati, online sau in Timisoara la un pret rezonabil ( peste 1000 de lei nu e foarte rezonabil)

Exemplu: https://ro.pinterest.com/pin/417849671662173081/

Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Amazon-eBay-aliexpress. Iei si cauti pana te plictisesti, vezi ce gasesti. Am luat nevestei un portofel cu vreo 10-12 dolari cum nu gasesti la noi nici cu 300 RON. Il are de vreo 5-6-7 ani nu mai stiu de cand si arata la fel ca in prima zi. Asta folosit zi de zi, nu la ocazii...

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca facem conversia leu-dolar, 1000 lei = $238
In cazul asta, amazon este o solutie buna sa cumperi:
https://www.amazon.com/s/ref=sr_st_relevanceblender? keywords=leather+bag+for+men&fost=p90x%3A1&rh=i%3Aaps%2Ck%3Aleather+bag+for+men&qid=1486584724&sort=relevanceblender

ori Aliexpress:
https://www.aliexpress.com/....../wholesale

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Violleta2022):

De pe.com plateste transport mai mult dar mai ales TVA. De pe co.uk e mult mai bine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Platesti TVA si taxe de import la tot ce cumperi de afara, daca preturile sunt mai mari de $100, indiferent ca cumperi de pe site-ul america, englezesc ori chinezesc!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Violleta2022):

Taxe de import my ass. Cumperi in nume propriu, nu pe firma. Ce taxe de import visezi? Ia limita aia de pret e de zece euro, nu de 100 de coco. Daca ajungi pe la oficiul postal vamal vreodata, arunca cu ochii pe afisele de acolo si o sa vezi ca am dreptate. Daca iei de pe UK e din UE si nu platesti NIMIC in plus fata de pretul produsului si transport, primind trimiterea fie prin curier, fie direct la oficiul posta de care apartii, ca in cazul unui colet postal intern.

| Violleta2022 a răspuns:

Pe elefant.ro sunt doar 2 genti de piele pentru barbati, ambele reduse, acum fiind 219.99 lei

http://www. elefant.ro/list/genti? filtersex=Barbati

| BloodyLips a răspuns:

Huum.a zis din piele omul.but. okay

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BloodyLips):

Material: Thick and Hard-wearing Canvas Fabric; Genuine Cowhide Leather; Brass Buckle and Accessories; High Quality Satin Silk Lining

| BloodyLips a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Oh,n-am vazut.Da, e rentabil.