| Cosmin_Ivancencu_1990 a întrebat:

Salut imi trebuie card international ca sa comand de pe un site din Japonia? As dori un raspuns mai amanuntit!

5 răspunsuri:
| roanunt a răspuns:

Ai nevoie de un card VISA Gold.
Trebuie sa ai grija cu comanda din aceste state gen Japonia/China...etc. Pachetele acum merg la vama si de acolo se pot ridica. Stiu ca am patit asta cu un produs comandat in China. Daca valoarea depaseste de 10 dolari.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru roanunt):

VISA Gold? si daca e un Visa negold care e treaba?

| Cosmin_Ivancencu_1990 explică (pentru roanunt):

Deci e posibil doar cu VISA Gold? Caci nu am asa ceva si la vama trebuie sa merg la Bucuresti? Eu sunt din Galati

| roanunt a răspuns (pentru Cosmin_Ivancencu_1990):

Mergi la vama din orasul tau.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Cosmin_Ivancencu_1990):

Poti folosi orice card nu mai asculta tampenii.
Pachetul va ajunge cel mai probabil la posta vamala cea mai apropiata de locuinta ta, adica undeva in Galati