| Gabriel_Razvan_1998_rbrz a întrebat:

Mi-a adus vara mea niste bomboane vreo 100 de grame ea venind din Spania. De alea de se folosesc la sutiene chiloti si bratari etc. Si le-am savurat erau atat de bune. Stie cineva cum se numesc? Si cam cat timp rezista ca as cumpara vreo 1kg.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Cauta pe net imagini cu "bomboane Bonibon" sau "bomboane M&S".
Cred ca iti doresti ceva similar. Se vand si vrac, nu doar la tub/punga.

| Gabriel_Razvan_1998_rbrz explică (pentru dannyel86):

Erau fainoase nu lucioase. Sfarmicioase si bune uite asa https://tidy.ro/produs/chilotei-inimioara-din-bomboane-pentru-femei/

| dannyel86 a răspuns (pentru Gabriel_Razvan_1998_rbrz):

Salut din nou. Da, intr-adevar e altceva. Numai cand m-am uitat la ele am salivat. laughing Pentru ca stiu ca unele sunt acrisoare si numai bune de savurat.
Din pacate, nu am reusit sa aflu denumirea lor, dar sunt folosite pentru lenjeria intima comestibila (fie ea pentru femei sau barbati). Daca scrii Candy Bra, gasesti si alte produse similare, dar nimic despre denumirea bomboanelor din care sunt facute.
Te voi anunta daca, in cele din urma, voi afla ceva concret. big grin