| Dima_Alin_1998 a întrebat:

Salut, pentru a cumpara ceva in rate cu cardul de la magazinul eMAG este necesar sa fii neaparat proprietarul cardului? Intreb deoarece mama ar vrea sa ma trimita pe mine sa cumpar o bicicleta dar cu cardul ei, nu sunt minor.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca iti da codurile de acces, atunci poti cumpara.

| Violleta2022 a răspuns:

Cardul bancar nu este transmisibil!
Mama are obligatia sa mearga cu tine, daca cardul este pe numele ei, chiar daca nu esti minor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De la eMAG se cumpără online... Unde te trimite?

| mihai69 a răspuns:

Nu contează al cui e cardul, doar să aibă destui bani pe el.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu o asculta pe Anastasia, ca vorbeste prostii. La cumparaturile cu cardul nu-ti cere nimeni actul de identitate., deoarece magazinele nu pot verifica cui apartine cardul. Fiindca esti major nu intampini greutati nici la garantie.
Banuiesc ca este card de credit pentru cumparaturi. Dar chiar daca nu este de credit pentru cumparaturi, daca magazinul vinde in rate, poti sa cumperi. Plata cu cardul este la fel ca si o plata cu bani.
Asta ti-o spun din experienta.