| andrew517 a întrebat:

Stie cineva in cat timp vine un colet prin posta romana?

Răspuns Câştigător
| Mariaria112 a răspuns:

Cei de la Posta spun 3-5 zile lucratoare (se livreaza colete si sambata), acum depinde si unde trimiti, depinde si daca doamna/domnul de la posta iti proceseaza coletul atunci pe loc, depinde daca ai noroc sa prinzi masina care colecteaza pachetele de 2-3 ori / zi (pe la 6 dimineata, pe la 13:00 si pe la 16:00)

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Teoretic in 3 zile, din Alexandria pana in Botosani ajunge in 4...

| izabel05 a răspuns:

1 Saptamana - 2 depinde de unde este trimis!

| izabel05 a răspuns:

1 Saptamana - 2 depinde de unde este trimis! insa poate dura si 2-3 zile

| Oana007 a răspuns:

Pai in jur de 12 ore, oricum suna pe cineva de la posta