| anonim_4396 a întrebat:

Buna,in cat timp vine un colet cu posta romana din deva in Timisoara? vanzatorul la pus marti la posta.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vineri îl primești.

7 răspunsuri:
| ionutborcea a răspuns:

1 saptămână 2 s-au maxim 1 lună depinde de ce traseu are în cel mai rău caz poate dura şi 2 luni asteptare placută rolling on the floor

| floresdemayo a răspuns (pentru ionutborcea):

Nu l-a pus în spinarea melcului! ))

| ionutborcea a răspuns (pentru floresdemayo):

Asta depinde şi de ce firmă transportă culierul =)

| floresdemayo a răspuns (pentru ionutborcea):

A spus Poșta Română. Dacă era expediat cu o firmă privată, l-ar fi primit a doua zi.

| ionutborcea a răspuns (pentru floresdemayo):

Înfine asta nu o mai stiam credeam că este ca toate firmele precum altex

| floresdemayo a răspuns (pentru ionutborcea):

Am înțeles abia acum la ce te-ai referit. happy
Altex nu e o firmă de curierat, ci un magazin de electronice. Dacă cei de la Altex (de exemplu) nu livreaza comenzile la timp, nu-i vina firmei de curierat, care ar fi dus coletul la destinație a doua zi. E vina magazinului, fiindcă ori nu au produsul în stoc, ori sunt prea lejeri, iar clientul fie așteaptă, fie comandă din altă parte.

| ionutborcea a răspuns (pentru floresdemayo):

Interesant =)