| andreinr1 a întrebat:

Salut, stiti cam in cat timp ajunge un colet cu ramburs?
Persoana ce a trimis coletul a predat coletul la ora 15.00 luni(16.12),pe track &trace nu mai apare de pe data de 17 nimic..As vrea sa stiu cam in cat timp ajunge la mine, în zona rurală. Sunt cam 300km intre posta de unde s-a trimis coletul.Multumesc

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

E clar.
La mine, in oras mare, colet prin posta ajunge intre 4 zile - o saptamana. Mai dureaza inca 1-2 zile avizarea...
La sate trebuie sa tii cont ca, diligenta merge cam saptamanal odata.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde care firma de curierat ti-l aduce si ce marime are coletul, respectiv cate colete mai sunt cu destinatie spre zona ta.
De obicei, coletele sosesc intre 2 zile si 2 saptamani, chiar si la orase.
Stai linistit, te vor anunta inainte de sosire.

| andreinr1 explică (pentru Bula):

Am uitat sa precizez, l-a trimis prin posta

| Bula a răspuns (pentru andreinr1):

E clar.
La mine, in oras mare, colet prin posta ajunge intre 4 zile - o saptamana. Mai dureaza inca 1-2 zile avizarea...
La sate trebuie sa tii cont ca, diligenta merge cam saptamanal odata.

| Digikey a răspuns:

Depinde de curier.in cazul meu cu Fan si Urgent ajung ziua urmatoare.
Cu Sameday cam dupa o saptamana.