| qCrotal a întrebat:

Care este mai performant... Iphone 5s Sau Samsung Galaxy Note 3? Argumentati de ce.

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Cauta cele doua modele aici >> http://www.gsmarena.com/
Fa comparatie si vei vedea de ce anume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Galaxy note 3 deoarece are un procesor quad core snapdragon 800 la 2, 3 ghz placa video este adreno 330 are un ecran full hd 3 gb de ram filmeaza 4k si are o camera de 13mpx care face si poze full hd deci e mult mai bun decat iphone 5s

Toti spun ca daca Note 3 are un procesor de 2, 3 GHz e mai bun. Nu este chiar asa, depinde si de modelul de procesor-ului nu doar de frecventa acestuia. Aici este o comparatie intre 4 telefoane printre care si 5S si Note 3: http://www.youtube.com/watch?v=IKjSBYJcY4c
Primul test testeaza viteza procesorului unde la Single Core iPhone 5S bate Samsung Galaxy Note 3, iar la Dual Core bate Note 3 cu o diferenta nu prea mare, iar in al-doilea test din video telefonul care scoate cel mai mic scor este mai bun, acesta testand viteza browser-ului unde iPhone 5S bate restul terminalelor, scotand un scor de 2 ori mai bun decat Note 3.
Dupa parerea mea iPhone 5S este mai bun decat Note 3. Nu spun ca Note 3 este un telefon rau, dar parerea mea este ca 5S este mai bun.
Acum depinde si de tine si de gusturile tale, de ce iti doresti tu.