| StefanFlorea a întrebat:

Salut TPU! Ce Jack Daniel's îmi recomandați (cei care sunteți băutori de Jack)? Eu ma gândeam la un Jack Daniel's Single Barrel, l-ati încercat?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Il recomand pe cel cu miere.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Jack Daniel's Tennessee Honey. Vad mai este cineva care spune car fi bun, dar cei mai multi spun ca cel mai bun ar fi ala ce spui ca vrei sa incerci Single Barrel.
Dar cel mai vindut este Old No. 7

Unia spun ca Wild Turkey ar fi mai bun ca Jack, mai baubil. Uite bine ca am citit intrebarea ta, o sa iau astea ambele Jack asta desi stiu ca nu-i asa baubil daca il bei curat, si pe alantu Wild sa compar, desi nu-s bautor.
Acu am vazut sticla aia cu curcanu laughing am avut asa o sticla, am gasit-o into locuita la care respectivii plecase si au lasat acolo sticla aia.
Era nu mai tiu minte sa zic asa 1 litru, oricum era mare sticla, cu ditai curcanu pe ea, scria ca arf fi avut, pfff nu mai stiu citi ani vechime, oricum vreo 13 ani cred, am mai tinut-o si eu inca vreo 6-7 ani laughing apoi am fost la o fufa laughing si am dus-o la aia in Cipru, a bauto aia si cu prietena ei toata, sau facut muci laughing

Ce e mai bun decat whisky asta, e ala scotian, scotch, ala da, e mai baubil zic si eu.
Odata am luat o sticla am dat 100$ din aeroport, vecinii, rudele in RO au zis wow aia da laughing Cei din RO zic ca astea de aici din state is mai bune, acolo sar aduce de astea mai rasuflate laughing zic si eu ce vorbeste lumea, daca o fi asa nu stiu.

| Dismally a răspuns:

Nu imi place whiskey-ul, Jack Daniel’s mi se pare o posirca, la fel ca toate cele gasite in magazinele de la coltul strazii. Nu l-am incercat pe acesta, daca e single malt, teoretic ar trebui sa fie mai ok, doar teoretic happy

| EliLeli a răspuns:

E bun.