| Petrica_Maximilian_Maxim_Yoo_1995 a întrebat:

ce părere aveți despre site-ul Alixpress?

Răspuns Câştigător
| AlexandrulS a răspuns:

Iti trimite ce cumperi adica nu iti iei teapa dar dureazaz foarte mult si sunt de proasta calitate... eu unul nu recomand, sunt doar copii ale marilor firme. De ce ai vrea sa mergi intr-o pereche de adidasi care ei ar costa originali 500-600 de euro, iar tu ii cumperi cu 10 dolari de pe ali si mergi cu tranvaiul? In fine... eu unul nu as cumpara de acolo.

9 răspunsuri:
| Buzi213 a răspuns:

O parere foarte proasta. Dupa faptul ca e si magazin online chinezesc, produsele sunt false. Nu recomand. Si mai si vin produsele in 2 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de incredere.

| Lionix a răspuns:

O parere foarte proasta, primesti scam foarte usor si produsele se strica foarte repede

| Evolettee a răspuns:

Personal nu am comandat, insa am o prietena care a facut asta, intr-adevar vin după ceva timp produsele (nu stiu exact cât), dar a fost mulțumită de ele.

| Allessss0033 a răspuns:

Parere cam proasta...preturiile aratate pe Fb, sunt puse mai mici, decat trebuie, adica, costa mai mult cand platesti comanda

| Violleta2022 a răspuns:

Este unul din cele mai mari platforme de vanzi online, deci un site legal si foarte normal.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

E un fel de Ebay chinezesc unde gasesti absolut orice la preturi foarte mici, transportul e gratuit la majoritatea produselor mici si usoare. Am comandat de 2 ori si nu am avut nicio problema.

andreia67
| andreia67 a răspuns (pentru Allessss0033):

Preturile sunt exact alea de pe site si exact suma aia o platesti online. Tine cont insa ca daca coletul are valoarea peste 10 euro se aplica 19% TVA iar daca depaseste 15 euro parca se aplica intai taxe vamale si apoi TVA. Dar la produsele mici si ieftine nu platesti in plus si vin direct la oficiul postal de domiciliu.

andreia67
| andreia67 a răspuns (pentru AlexandrulS):

Exact aceleasi falsuri de 10 dolari probabil ar costa 15 daca i-ai lua de la chinezii din Romania. Dar daca tu cumperi falsuri la 10 dolari nu poti sa ai pretentia de calitate ca la un produs mai scump. Eu am adidasi luati din Romania cu 20 de lei (redusi de la 30) si sunt foarte buni pentru banii astia, nu poti sa ai pretentia sa fie la fel ca unii de 150. In concluzie, daca stii ce cumperi, e OK Aliexpress, daca nu ar fi transportul gratuit nu ar merita dar asa merita.