| QwertYmaX a întrebat:

ce schimbator imi recomandati pana in 100 de lei. (schimbator mtb ) am avut un Shimano Acera dar mi s-a rupt. sincer nu am fost foarte multumit de el. am vazut tourney, alivio. sunt ceva de ele?

Răspuns Câştigător
| Mario1999 a răspuns:

Salut! Fie ca e vorba despre schimbatorul de foi sau de pinioane, Shimano Alivio este peste Acera sau Tourney. Daca ai nevoie de schimbator pentru 9 sau mai multe pinioane, Tourney nu mai poate intra in calcul. In general, toate cele trei sunt schimbatoare bune, dar daca dispui de bugetul necesar pentru Shimano Alivio, alege-l pe acela. Bafta!

| QwertYmaX explică (pentru Mario1999):

Multumesc de raspuns. ce diferente sunt intre Alivio RD-M410-NS-SGS si Alivio RD-M430-S-SGS?

| QwertYmaX explică (pentru Mario1999):

Am uitat sa precizez. am 7 pinioane pe spate Shimano[nu stiu modelul exact.]. dar daca e nevoie o sa ma uit! big grin

6 răspunsuri:
| QwertYmaX explică:

As putea sa iau Alivio. dar care este diferenta intre RD-M410-NS-SGS si
RD-M430-S-SGS? in afara de 20 de lei la pret!

| Mario1999 a răspuns (pentru QwertYmaX):

Diferenta este destul de mare. Alivio M430 este mai nou si are cu totul alt design. Este mai performant si deoarece cantareste mai putin. Daca te gandesti sa iei Shimano Alivio, as zice ca M430 merita diferenta.

| QwertYmaX explică (pentru Mario1999):

Da, l-am si comandat. am mai primit o recomandare pentru el. MULTUMESC

| Mario1999 a răspuns (pentru QwertYmaX):

Cu placere! Apropo, de unde l-ai comandat?