| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da va rog un site de incredere de unde pot cumpara gantere si alte accesorii sportive?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Decathlon.

| Adry05 a răspuns:

Pe lângă decathlon să știi că găsești și prin hipermaketuri de multe ori, eu am mai văzut

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Da, am incercat cateva gantere de 2.5kg. Momentan par grele, dar vreau o provocare, as comanda setul ala de 20kg de pe Decathlon. Momentan scrie ca e indisponibil... No pain no gain

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

La 20 kg ajungi cu timpul, la început faci cu greutăți mici și le crești constant! 20 kg din prima e prea mult!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Nu e prea mult, am carat niste saci de ciment de 25kg fiecare, unu intr-o mana, celalalt in cealalta. M-am simtit super pentru cateva ore deoarece am facut ceva sport. Nu am facut nici macar febra. Si oricum, ganterele alea sunt separate in set, pot pune cel putin 4kg pe fiecare (bara are 2kg, cele mai mici discuri 1kg parca).

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi mai sus ai zis că alea de 2, 5 ți s-au părut grele

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Si n-am voie sa ma fortez la 20kg? Tot mai sus am zis "no pain no gain", adica daca nu doare/nu fac febra e degeaba.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

E prea mult din prima zic eu. Riști să te accidentezi. Mai bine o iei treptat și adaugi cu timou tot mai mult decât să faci din prima prea hardcore. No pain no gain nu se referă doar la cantitate, ci și la cât timp munceștiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Si la viteza. C'mon am legat 2 bidoane de apa dar am pus nisip in ele de o coada de matura stricata si am flexat cu astea 10kg de 50 ori ieri foarte repede de s-a rupt coada, n-am patit nimic. Gen era coada de-aia de metal.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nah faci cum vrei, eu ți-am zis părerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Yeah e o parere buna dar motivatia mea sa fac muschi, well, nu vine din surse normale, ci din amenintari. Deci... cat de tare si repede pot, trebuie s-o fac ca sa supravietuiesc.