| SirBenDover a întrebat:

In primul rand, nu stiu daca am ales bine categoria unde sa pun intrebarea, dar sper sa fie bine.
Acum intrebarea:
Am un calculator, achizitionat in toamna anului 2015 in toamna anului. As vrea sa il vand, dar nu stiu exact cu ce pret. Vand doar unitatea centrala. Este in conditii perfecte, curata, piesele cumparate toate noi, intacte. Acestea sunt componentele:
Procesor: i5-4590
RAM: 16GB HyperX Fury 1833 MB
Placa de baza: Gigabyte Z97 D3H
Placa Video: 2 placi Sapphire R9 380 2GB
HDD 1TB si SSD 120GB
Sursa: Zalman 700W
Sper sa nu fi uitat vreo piesa importanta.

Răspuns Câştigător
| Sh0ck a răspuns:

Poti intra pe www.pcgarage.ro si iti faci tu un pret. Stii cum este. cel mai bun pret, este pretul tau.
Cert este ca ai un pc blana, nu inteleg de ce ai vrea sa vinzi asa ceva.

| SirBenDover explică (pentru Sh0ck):

Vreau sa cumpar un laptop, pentru facultate, sa mai pun putini bani, care sa fie macar aproape de calculatorul asta. Asta e motivul pentru care vreau sa il vand.

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Iti dai seama ca din momentul in care ai deschis cutia, produsul este second hand, si valoreaza mult mai putin, nu? De exemplu, daca ai dat 2500 de lei pe el atunci, acum o sa fi bucuros daca iei 1500.

| EneCristian a răspuns:

1500 lei sau 1200 1300 depinde de site si vanzare si dc 2 placi video? ai una de rezerva sau integrata? oricum da si tu un anunt pe olx si alte site-uri si dea acolo vezi.

| SirBenDover explică (pentru EneCristian):

Cu tot respectul, am si eu o mica rugaminte, daca nu ai nicio idee despre ce se vorbeste aici(nu esti singurul) de ce te bagi? Raspundeti doar ca sa va apara in statistici sau ce? In primul rand cele 2 placi video sunt puse ca sa mareasca cu mult performanta calculatorului, duce absolut orice joc 1080p cu totul la ultra la minim 50fps, iar pretul ala e pus acolo asa la misto, ca sa ai un raspuns in plus pe ziua de azi. In al doilea rand, 1100 de lei valoreaza o placa video, iar tu vrei sa dau tot calculatorul cu 1200-1500 lei? Multumesc anticipat de intelegere.

| EneCristian a răspuns (pentru SirBenDover):

Daca tu visezi ca vei gasi niste cumparatori pe piata romaneasca dispusi sa iti dea atat pe sistemul tau visezi si ar trebui sa inveti nu sa comentezi cand vreau sa te ajut da( multi pe pretul care il vrei tu situat intre 2500 si 3000 de lei isi fac singuri nu cumpara gata facute) deci pretul e realist pentru un sistem facut de tine daca vrei mai multi bani vinde pe piese si da dc doua placi fiindca nu specifici clar ce si cum.( pss poti lua una mai mare care sa le inlocuiasca pe amandoua)

| Stefan_Madalin_1992 a răspuns:

Nu poti sa ceri mai mult decat ai dat tu pe el, eventual scade putin din pret, e greu sa il dai pe mai mult, trebuie sa prinzi un "fraier"