| LoWGuY a întrebat:

Vineri mi-am cumparat o pereche de pantaloni de la H&M.
I-am bagat la spalat, toate bune si frumoase si astazi am vrut sa plec cu ei la scoala si am vazut ca au o gaura in jurul fermoarului.
Am sunat la ei si mi-au spus ca se pot returna(am precizat ca le-am rupt eticheta)
Vi s-a mai intamplat si daca da v-au dat banii inapoi?

3 răspunsuri:
| Yleana a răspuns:

E destul de naspa, depinde de vanzator. Unii accepta sa returnezi, dar altii nu, mai ales daca ai rupt eticheta si i-ai spalat. Cel mai bine este ca data viitoare sa verifici atent hainele inainte sa le cumperi.
Poate reusesti sa cosi gaura, in functie de cat de mare e sau unde se afla.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu trebuia sa i speli erau noi nu erau purtati, si nici sa rupi eticheta nimic nu ave ti in cap, acum nu se mai pot returna daca i ai desigilat.Cine te a pus?

| LoWGuY explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt purtati, pentru ca i-am luat de pe raft de unde pot si altii sa ii poarte.
Vina mea e ca nu i-am verificat din magazin