Întrebare recomandată | StefanNumeDeCod a întrebat:

recent (acum 5 zile) am cumparat o pereche de pantaloni din C&A, eram cam grabit si nu i-am mai probat am crezut ca imi vin... Si cand am ajuns acasa nu imi veneau, iar eu sunt obisnuit sa rup mereu eticheta, pe care inca o am, dar nu agatata de pantaloni. Oare daca ma duc cu bonul, ii pot returna sau schimba? A mai returnat cineva haine la C&A?

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Va duceti pantalonii inapoi impreuna cu eticheta cusuta la loc (daca v-ati rupt) si bonul fiscal, dar nu va da banii inapoi si va schimbati o alta pereche de pantaloni pe masura dvs., dar trebuie sa va probati acolo la cabina de proba daca va vine bine sau nu! Nu trebuia sa va grabiti asa si mai ales vanzatorul are si dansul o parte din vina, pentru ca trebuia sa va masoare pantalonul dvs. care va purtati si vi se da o pereche si va recomanda sa va probati la cabina de proba pentru a va putea verifica daca va potriviti sau nu conform masurilor dvs. si apoi puteti sa platiti produsul la casa!

| StefanNumeDeCod explică (pentru untu):

Mulțumesc, dar nu am rupt eticheta care e cusuta, ci cea care e agățat cu un fir de plastic de pantaloni de-obicei si are prețul pe ea

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Duci inapoi pantalonii+eticheta+bonul, ti-l vor ajusta sau schimba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca duci inapoi pantalonii cu eticheta si bonul trebuie sa ti-i i-a inapoi si sa iti de-a banii!
O seara fumoasa!