| Strepix a întrebat:

Vreau sa dau comanda de pe Ebay. Ideea e ca am gasit un produs care costa 20$ (din US) iar transportul e 22$ catre mine. Am o intrebare totusi, cat o sa mai platesc in afara de cei 42 de dolari? Trebuie sa platesc si vama sau ceva de genul? Persoana respectiva transporta prin First Class Package International Service.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune-i lui Bula ca habar n-are. Se plateste asa:
pana in 10 Euro nu platesti nimic. Pana in 150 Euro platesti si TVA. si peste 150 platesti si taxe vamale. Atentie! Totul se relationeaza la pretul produsului plus transportul.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Va trebui sa platesti vama + TVA, inca cca 40% din pretul de cumparare.
Deci, un total de 50$ pana acasa la oficiul tau postal vamal.

| AlinKun a răspuns:

Eu cand am comandat de pe ebay un produs din singapore n-am mai dat nimic. Depinde cat declara el ca valoreaza coletul. Daca nu trece de 10$ intra la cadouri si nu mai platesti nimic la vama.