| marian37 a întrebat:

Vreau sa comand componente de pc de pe Amazon.com. https://www.amazon.com
Scrie clar "
Your order qualifies for FREE Shipping". Va trebui sa platesc ceva in plus? Produsele vor veni acasa?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Uite aici am luat de la un raspuns de aici cum sta treaba.

La coletele sub 10 euro nu plătești nimic între 10 și 150 TVA (24%) și peste 150 de euro TVA 24% și taxele vamale sunt stabilite de poșta

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Asta inseamna transport gratis. In mod normal nu trebuie sa platesti nimic in plus.

| relian a răspuns:

Platesti la romani vama taxe ce se impun daca produsul este cumparat din afara UE. daca cumperi nu stiu de ce suma sau pana in 10 euro am vazut spun unia pe aici nu platesti nimic, daca depasteste 10 euro pana in 150 platesti 24% tva iar peste plaesti 24% tva si nu mai stiu ce vama laughing citeste pe aici ca arata cineva cum sta treaba.Vanzatoru n-are legatura cu vama si taxele din ro, el primeste sau vinde cat spune acolo su free transport, acu ce platesti tu la vama e fix problema ta.