| Ionuț1991Andrei a întrebat:

Salutare,am făcut o comanda pe Altex pe data de 25 dar mna știam ca e prima zi de Crăciun azi e ziua de 27. Programul dde sărbători și programul nu spune ca azi e închis. E deschis și duminica. Când credeți ca ajunge comanda? 25 a fost vineri și 27 azi duminica. Ar putea sa ajungă mâine sau marți?

Răspuns Câştigător
| Roberrt21 a răspuns:

Produsul cumparat s-ar putea sa fie deja trimis de la altex către firma de curierat, însă, firma de curierat poate nu lucrează în aceste zile.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Joi, cel mai devreme. Nu esti singurul care face comenzi in aceasta perioada. Sunt aglomerati.

| Wr3nch a răspuns:

Dap. pentru ca din ce stiu eu nu folsoesc firme de curierat care lucreaza in weekend.

| Irinelp a răspuns:

Când comanda este trimisă trebuie să primești un mesaj cu data când ajunge comanda, dacă nu ai primit mesajul înseamnă că comanda nu a fost încă trimisă. Și eu am făcut comandă ăsta vară la altex și mi-au trimis mesaj când a fost trimisă comanda și un alt mesaj cu ziua când ar trebui să ajungă comanda, dar este Crăciunul la toată lumea doar la uni.