| TudorMerila a întrebat:

In urma cu o luna șei ceva am comandat un produs din Austria. Metoda de plata a fost" plata la ramburs". Acum câteva zile mi-a ajuns produsul și ce sa vezi? Ramburs 0, un colet cu o valoare de vreo 200€. Deschid coletul și găsesc produsul și factura.
In concluzie, am primit produsul moca, n-am plătit nimic. Ce as putea sa fac, cum sa procedez? Ar veni vreo amenda ceva, sau plătește cine este vinovat?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti corect vei plati factura.
Daca nu o platesti nu vei fi pedepsit, n-ai facut nici o infractiune sau contraventie, dar pot sa-ti ceara plata ulterior.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Um om corect nu se gandea sa puna intrebarea asta. Un om corect si normal lua din prima legatura cu partea austriaca si achita ce are de achitat. Dar na, suntem romani, ne bucuram la mocangeli si tepe.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca exista site uri in Austria care trimit international cu plata ramburs. Oricum e o greseala in sistemul lor, daca vrei sa fii corect poti sa ii contactezi