| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, as vrea sa achizitionez de pe amazon pentru noul meu pc o placuta de ram viper elite ddr 4 2133mhz. Doar ca atunci cand intru de pe telefon pe amazon pretul este in dolari iar atunci cand intru de pe pc pretul apare in euro si evident pretul este mult mai mare.
Intrebarea mea este daca cumpar placuta de ram de pe telefon adica in dolari pretul o sa fie tot in dolari(ma refer sa nu platesc in euro)? OFER FUNDA

2 răspunsuri:
| dslrn00b a răspuns:

Pretul ar trebuie sa fie acelasi indiferent daca e in dolari sau euro, diferneta dintre ele stand in cativa bani

| LaviniaGL a răspuns (pentru dslrn00b):

Pai daca calculez in dolari iese in jur de 160 lei dar daca calculez in euro iese in jur de 260lei