| idontknow222 a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce inseamna urmatoarele:

1. 【0】Arrive at transit country or district

2. 【0】Depart from transit country or district

3. Depart From Original Country

Am comandat ceva din China si am nelamuriri, e prima oara cand comand.
Multumesc

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Iti recomand sa repostezi intrebarea ta pe grupul asta https://www.facebook.com/groups/Aliexpress.RO/ este special pentru comenzile de pe Aliexpress, Ebay etc si sunt persoane care te vor ajuta exact, poti face o captura printscreen.

| asuari a răspuns:

Te informează despre starea coletului.
la 1 spune că a sosit in tara de tranzitie ( =trecere) pe 31 decembrie la 11:27. La 2 afli că a pleacat din tara de tranzitie pe 31 decembrie la 10; 54, iar la 3 spune când pleacă din tara originală. Ceva de genul rolling on the floor

| SmekAndu a răspuns:

Sunt noutățile coletului tău... Unde se afla și de unde pleacă

| idontknow222 explică (pentru asuari):

Tara de tranziție însemnând România?

| ziftode a răspuns:

Inseamna ca undeva au un depozit de "tranzit" adica, cred ca au un vapor sau un avion care vine din China undeva in Yurop, plin, se descarca si apoi coletele sunt puse in masini, trenuri, etc. pana vine in tara

sper ca te-ai pregatit sufleteste sa astepti o luna cu produsul in vama
si ca nu ai comandat mai mult de 45eu sau o sa platesti vama

big grin