| lucian820 a întrebat:

Salut,am comandat ceva din China prin EMS(Express Mail Service). Coletul e deja platit,nu inteleg faza cu semnatul,am auzit cand ajunge in tara trebuie sa semnez ceva,ce? Si cine imi da foaia caree trebuie semnata? Sper ca intelegti, e prima oara cand comand prin asta

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Semnezi ca ai primit pachetul, atunci cand soseste la tine.
Toate serviciile "express" au aceleasi reguli: de urmarirea a pachetului pe traseu, iar la primirea pachetului, semneaza cel care il primeste.

| lucian820 explică (pentru Violleta2022):

Deci eu primesc coletul si dupa semnez?

| Violleta2022 a răspuns (pentru lucian820):

In acelasi timp.
Curierul pune pachetul jos, va da hartia de primire sa o semnati si apoi va lasa pachetul.