| RoB3rT2004 a întrebat:

Stie cineva care e faza cu TVA-ul ala pe care il platesti daca cumperi ceva de pe ebay, aliexpress si site-uri de genu?
Va rog daca imi puteti explica. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Ala e raspunsu dat de anonimu, deci RO nu plateste taxe sau tu daca cumperi din UE nu platesti taxe. Daca cumperi din afara UE atunci dupa o anume valoare platesti taxe asa cum arata Anonimu in raspunsul lui.

2 răspunsuri:
| valentina2392 a răspuns:

Nu platesti nici un TVA. Platesti doar transportul, daca iti cere vanzatorul, in rest e un site normal gen OLX.

| Anonimul726 a răspuns:

La coletele sub 10 euro nu plătești nimic între 10 și 150 TVA (24%) și peste 150 de euro TVA 24% și taxele vamale sunt stabilite de poștaș