| Anonim98994444556666633333 a întrebat:

Stie cineva cum funcționează ratele fara dobânda pe eMAG? Am dat sa cumpar cu 4 rate dar cand dau comanda scrie ca trebuie sa achit 2500 lei,chiar daca ratele pe luna sunt 400, ma poate ajuta cineva va rog, mulțumesc

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

4 rate a 400 lei nu da 2500. Ai ametit tu ceva pe acolo.

Dacă vorbești de ratele folosind un card de cumparaturi atunci așa funcționează. Banii se iau de pe card și apoi tu plătești lunar înapoi băncii.

| alina2k18 a răspuns:

Uita-te in contul tau la wallet, ce limita ai?
Pentru inceput limita e de cateva sute de lei - 1000 lei, in functie de cate comenzi ai facut pana acum.
Cand iei in 4 rate prima rata se plateste cand dai comanda oricum.