| Dannnnii a întrebat:

Stiti careva magazine Second Hand cu haine de calitate din Cluj Napoca?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaga zona centrala (si nu numai) este plina cu magazine de haine second hand.
In multe gasesti si haine noi, de calitate, care au ramas nevandute la sfarsit de sezon (outlook).

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista haine de calitate la SH, acolo sunt amestecate bune si rele, ca nu sta nimeni sa le sorteze pe branduri, asta este datoria ta sa mergi si sa rascolesti in mormanele de vechituri si sa-ti alegi.
Hainele SH se cumpara la kilogram, cu sacul, de catre cei care le aduc, asdar nu se face o sortare sau clasificare daca sunt de calitate sau nu.

| dullcat a răspuns:

Https://clujlife.com/2023/02/14/unde-gasesti-magazine-second-hand-in-cluj/

Https://www.reddit.com/r/cluj/comments/282v9v/magazine_second_hand_misto/

https://www.tpu.ro/......nt-altele/

De obicei trebuie sa cauti tu, e imposibil sa gasesti numai calitate (daca te referi la materiale din fibre naturale, rezistente) intr-un singur magazin, stiind ca majoritatea hainelor produse in prezent sunt fabricate din fibre sintetice sau mix sintetic+natural. Daca te referi la croiala sau cusatura, cam totul e mediocru, fiindca sunt haine fast fashion.Ai mai mari sanse sa gasesti ceva calitativ prin magazine cu chestii vintage etc. unde sunt haine cu etichete vechi, cu aspect de hartie, nu haine cu etichete kilometrice, in 10 straturi, din satin lucios pe care scrie instructiuni in 10 limbi.

Mie imi place mult ideea sh, ma simt ca un personaj din jocuri video si e mai mare satisfactia sa gasesc asa mici comori ascunse printre gramezi colorate.:))) Spor la cautat ce ai nevoie.