| SorinELoo7 a întrebat:

Stiti daca pot lua de la Domo (care este si la mine in oras) in rate acest sistem audio http://www.domo.ro/......eaker_Z506
Oricum am calculat si rata lunara pentru acesta, dar nu stiu daca il pot lua in rate! Trebuie sa am un card bancar pentru asa ceva?

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Il poti lua in rate prin card de credit sau credit bancar de nevoi personale. Trebuie sa te duci in orasul tau sa vezi ce banca ai si ce oferte au la cardurie de credit. Acum stau bine ING si Raiffeisen. Daca cumperi cu cardul, magazinul isi i-a toti banii odata si tu platesti bancii, ratele. Cand te duci la banca, intreaba-i daca lucreaza cu DOMO, ca sa poti cumpara in RATE. Deasemeni inteaba si la DOMO de la banca accepta card de credit. Pe site nu au toate informatiile. Daca te hotarasti si-ti faci card, cand te duci sa cumperi de la DOMO, specifici persoanei care se ocupa cu actele
" VREI SA PLATESTI IN RATE", altfel o sa te trezesti ca va trebui sa platesti "TOATA SUMA" bancii, cand vine scadenta, luna urmatoare.

| SorinELoo7 explică (pentru horia2012):

Problema ar fi ca nu am niciun fel de card... Din cate stiam eu, se putea plati si rata fara a avea nevioe de un card.

| horia2012 a răspuns (pentru SorinELoo7):

Inainte se putea plati ratele direct in magazin, dar nu mai e valabil.