| ionnik a întrebat:

Stiu ca am mai pus intrebarea asta dar nu am primit raspunsuri.

In vara ma duc in excursie in Viena. Mergem si la SCS, un centru comercial foarte mare.

As vrea sa stiu daca voi gasi hainute faine si daca sunt preturi bunicele happy.

Ce firme sunt acolo? Merita o zi de shopping acolo?

Astept pareri si impresii. As vrea sa stiu si ca preturi, orientativ, cat ati chieltuit.

Va multumesc

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este un mare centru shopping, nu cred ca poti cumpara ceva acolo. poti doar sa shopinguezi ceva. dar atat.si trebuie sa fii fata.esti? ca ele sunt foarte talentate la shopinguit.si baietii sunt da...mai rar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintii mei stau in Viena si ma duc acolo in fiecare an. Stiu despre ce centru vorbesti. Vreau sa-ti spun ca in unele magazine sunt preturi mai mare, iar in altele nu, dar merita pentru ca sunt haine beton.

| andreea8pogner a răspuns:

Eu stau an austria an graz dar vreau sa zic ca pe mine nu ma ancanta hainele de aicea si moda lor, iar preturile sunt mai mari can romania, de exemplu eu mi-am cumparat azi o pereche de colanti simpli si am dat 15 euro pe ei, iar acolo an wien unde vei merge tu cunosc dar sunt preturi mari. acum tu sti ce faci.

| andootza a răspuns:

La scs sunt majoritatea magazinelor mari din austria :zara, hm, C&A, esprit, newyorker, soliver. Nu te astepta la preturi foarte mici daca nu e o perioada de reduceri. Iti recomand sa te duci si in viena pe mariahilfer strasse pentru ca sunt o gramada de magazine si acolo. Daca te duci cu masina te poti opri si la outlet-ul pandorf pentru ca se merita