| SingleForOne a întrebat:

Sunt în căutarea unui inel de logodnă, în special din aur de 18k, dar merge si cu 14k. Din experiența proprie, vă rog, dacă răspunde cineva.

Unde aș putea găsi unul bun cu un preț accesibil?
Ce marcă poate fi cu adevărat bună, pentru raportul dintre calitate/preț?

9 răspunsuri:
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Eu am luat inelul de logodna de 18k cu diamant de la sabrini, iar verghetele de la bijuteria stil tot de 18k. suntem foarte multumiti si nu avem nimic de reprosat. le-am si gravat pentru 50 de lei

| RadioEREVAN a răspuns:

Teoretic, la amanet, dupa care ii dai un lustru si cutie noua, la bijutier. Sau in India, Turcia, daca ai drum si nu te grabesti.
Pretul e la kg, depinde cat vrei sa traga la cantar, atata costa.
Daca marca de pe cutie conteaza, iar jupanita e genul care se consulta cu prietenele, tiktokaiesti, etc, atunci mergi cu Sf. Google. Locatii nu dau, ca n-o purtat noroc. Atentie ca orice femeie va fi curioasa, cat, de unde, etc.

| SingleForOne explică (pentru RadioEREVAN):

Chiar spre India am drum, in viitorul apropiat! Ce poți să-mi spui despre asta?

| RadioEREVAN a răspuns (pentru SingleForOne):

Ca-i mai ieftin aurul pe acolo. In plus, copiaza designerii vestici. Baga matale o cautare inainte sau intreaba un prietin local. Au si festival de shopping, dar ala e doar ij 2 state. Doua lucruri sunt importante: 1) verifica, 2) negociaza.

| SingleForOne explică (pentru RadioEREVAN):

"copiază", te referi la faptul că sunt fake-uri sau doar copiază modele de fabricație (adică, modelele după cum arată, produse, dar totuși folosesc materiale reale)?

| RadioEREVAN a răspuns (pentru SingleForOne):

Intocmai

| SingleForOne explică (pentru RadioEREVAN):

Am mentionat 2 opțiuni diferite... La ce te referi?

| 2busy4you a răspuns:

Am fost recent in cautarea unei bijuterii de aur de 18k si am gasit la teilor, daca nu ai magazinul fizic aproape te poti uita online. Mai este si sevda, si in orice mall trebuie sa gasesti macar un magazin ce vinde bijuterii din aur, mai departe poti intreba cunostinte din zona in care stai.