| CalinGelu a întrebat:

Sunt legite parfumurile de pe lesparfumes.ro?
Am cazut ca sunt testere SI ca au recenzii bune dar putine. Preturile par prea mici

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Foarte simplu in acest domeniu al vanzarilor parfumurilor originale iti dai seama imediat cu cine ai a face cand te raportezi la PRET!
din start este dubios acest site!
cand ai sa vezi de exemplu cum se intampla la ei pe site : Dior Sauvage la 160 de lei 100 ml si Armani Acqua di Gio la 150 de lei 100 ml...
daca nu v-am convins si credeti ca preturile mici le justifica ei pentru ca vand doar testere atunci cititi in continuare

https://www.scamadviser.com/ro/verifica-un-website/lesparfume.ro

si adaug faptul ca nu are afisate pe site datele de identificare ale societatii din spatele platformei, cu alte cuvinte daca nu exista aceste date de identificare, cum ma adresez ANPC-ului in cazul ca am de facut o reclamatie?
Deci este un site dubios pe care eu l-as nota ca DE EVITAT

ps: recenziile care apar acolo pe site pot fi foarte bine false, este siteul lor si pot scrie ce vor ei!

| dullcat a răspuns:

Daca vrei legit cumperi din magazinele fizice din malluri fiindca de pe net poti oricand lua teapa.