| Girly97 a întrebat:

Toate saltelele trebuie sa aiba arcuri sau exista saltele speciale ortopedice fara arcuri? Multumesc.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Saltelele ortopedice trebuie sa fie tari si sa se poata aerisi.
Aceste doua criteriise indeplinesc doar cu o structura cu arcuri, peste care se aplica in strat special care se poate intinde "la tare", se aeriseste, dar totodata nu este hidroabsorbant si se poate spala usor.

Daca aceste conditii nu sunt indeplinite, atunci bolnavul este expus la o boala "suplimentara" teribila: "escara", care deseori este mult mai greu de tratat decat insasi boala originala, de baza.

| Catrice a răspuns:

Ia-ti o saltea de paie.
Sau una din aia de se pune pe șezlonguri.
Eftin și bun.winking

| Legion7X a răspuns:

Sunt si saltele fara arcuri din spuma.

| dinaprilie a răspuns:

Spuma asta "noua" e smekera..cateunele..eu pers sunt f multumit de una ca asta.e tare cat trebuie a si rezostat in timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multe materiale si umpluturi. Astea moderne nu au arcuri, au ceva tare sub si vreo 3 straturi de spume