| alexandrubt13 a întrebat:

Dintre saltelele cu spuma sau ortopedica cu arcuri sau mixta spuma arcuri cu memorie care ar fi recomandarile si de unde firma producatoare? Din discutii am inteles ca sunt bune cele ferme, mai tari dar mai astept recomandari din partea celor cu expierenta in achizitii de saltele

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Is bune alea mixe,arcuri si cu spuma,iar din astea is la riondul lor diferite,mai iesftine sau mai scumpe fctie de numarul de arcuri,cu cate mai multe arcuri cu atit salteaua mai buna, dar si mai scumpa.

Referitor la cit de tare sa fie, aia depinde de fiecare om cei place, unora le place sa doarma pe ceva mai tare, altele prefera ceva mai pufos, deci depinde ce-ti place tie ca fermitate.

| trophin a răspuns:

Iar? Tot nu ai găsit o saltea?
Ia o dormeo, cea mai mare, scumpa și lata și groasa și cu schimbător de viteze de vrei sa pleci de acasă, aer condiționat, pașaport, cușcă pentru cățel

| StripperRaoul a răspuns:

Io am cu spuma are vreo 20 de cm numa spuma ca burete nu ii ca nu face groapa de cand o am ii tot asa ii pusa pe o canapea ce se face pat si no mai strang la loc o am creca din 2017 da tot asa ii dreapta ii de la www.adormo.ro ca sa le vezi si ii luata din dedeman. apai nu stiu ce sa zic ea ii saltea nu i moale sa mori de cald da nici ca betonu ii medie spre tare mie imi plac mai tari ca moi tin cald vara de te calca.

| StripperRaoul a răspuns:

Alea cu arcuri dupa un timp pocnesc sub tine eu nici n am vr sa aud de arcuri