| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai ce coletul meu din America a trecut de vama din Romania. Unde poate sa fie? La Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

In general, cand statusul se schimba "In Romania", atunci este la Bucuresti. Daca in Romania este livrat prin curier, o sa-l primesti in maxim 3 zile, iar daca este prin Posta Romana o sa dureze mai mult si o sa ajunga la vama (trebuie sa astepti pana cand primesti avizul prin posta, pentru ca daca te duci fara aviz la vama risti sa te pui rau cu vamesii, in functie de noroc).

2 răspunsuri:
| Harley18 a răspuns:

Nu te poti interesa?
N-ai vreun numar de telefon, eu as afla un numar de telefon de la posta de unde l-am trimis si ei imi vor face legatura mai departe pentru a afla situatia exacta. Vama unde ar trebui sa lase coletul mai exact?

| CuriousStuff a răspuns:

Fiecare judet are o "Posta vamala". Coletul tau se ridica de la posta vamala din judetul tau. Trebuie sa-ti vina aviz in posta cum ca ai un colet si adresa oficiului postal cu ghiseu vamal. (E posibil si sa se piarda avizul sau daca expeditorul nu ti-a scris adresa). Iti vin 2-3 avize pana coletul sa se trimita inapoi la expeditor.