| KLiNK a întrebat:

TPU, am comandat un produs de pe okazii.ro. Cand va veni coletul, va trebui sa confirm ca produsul este asa cum l-am vazut descris pe site. Cum se face aceasta confirmare? Mentionez ca am cont pe Okazii.ro.

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fix asa se intampla si pe okazii. Trebuie sa confirmi dupa ce ai primit produsul pentru ca vanzatorul sa primeasca banii

8 răspunsuri:
| matrix100 a răspuns:

Dai calificativ pe site-ul ocazii

| KLiNK explică (pentru matrix100):

Zice ca trebuie sa confirm produsul ca banii mei sa fie dusi catre vanzator. Deci ii dau calificativ si isi va primi banii?

| Okaziiro a răspuns:

Salut, QuadroLite! Pentru a putea sa confirmi calitatea produsului primit, in sectiunea "Produse cumparate/castigate" (http://bit.ly/VJWv3k) va trebui sa apesi butonul "Status comanda" si apoi "Confirma calitatea". Daca ai nevoie de informatii suplimentare ne poti scrie la suport@okazii.ro sau ne poti suna la 0374 652 944. O zi frumoasa!

| KLiNK explică (pentru Okaziiro):

Nu am acolo niciun buton numit Confirma Calitatea. Oare ce sa fac?

| superpret a răspuns:

Cine ti-a spus ca trebuie sa confirmi la okazii? Ai platit prin card?

Treaba cu confirmatul e doar pe aliexpress.com unde platesti cu cardul si banii sunt retinuti pana iti ajunge produsul si esti multumit de el.

| KLiNK explică (pentru suntserios):

Exact. Deci acord calificativ?

| suntserios a răspuns (pentru KLiNK):

Vei primi un mai in care ti se cere expres sa confirmi daca produsul este ok sau nu. Calificativul il dai optional

| KLiNK explică (pentru suntserios):

Multumesc.

| suntserios a răspuns (pentru superpret):

Fix asa se intampla si pe okazii. Trebuie sa confirmi dupa ce ai primit produsul pentru ca vanzatorul sa primeasca banii