| mihaitudose25 a întrebat:

Trebuie sa primesc un colet de la fan courier. Pot redirectiona coletul sa se duca la un locker ci nu la adresa la care trebuia livrat? De asemenea, pot trimite la ORICE ALT LOCKER? (de ex. sa trimit la un easybox, nu la fancourier lockers)

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

1.Mi se pare că da, apare o opțiune de redirecționare, dar nu am folosit-o niciodata.
2.Nu merge la orice looker,că dacă mergea, mai era vreun rost sa mai facă și cei de la fan propriile lookere?
Deci, daca ai posibilitatea, du-te direct la sediul fan Courier din localitate, eventual cu o zi după aceea (pentru că în ziua curenta se presupune că pachetul ar fi la curier) sau daca știi curierul, ii poți spune să ți-l lase la sediu și să îl ridici tu(ai posibilitatea asta)

| SuNaM a răspuns:

Va trebui sa iei legătura cu ei pentru asta direct. Și va trebui sa se încerce o livrare care sa nu fie reușită. Apoi îi suni liniștit și în funcție de codul poștal cel mai aproape de adresa livrării va fi trimis coletul. E foarte probabil sa nu poți selecta unde să îl lase, ei îl lasă cat mai aproape de codul poștal de destinație. Daca nu îți convine, poți să le zici să îl lase la depozit ( daca ai unul aproape ) și te duci cu mașina după el...