| Marcel69minecarftGamer a întrebat:

Un site de unde imi pot lua bascheti/adidasi frumosi si originali? in afara de bershka, zara, h&m

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

SportsDirect. De multe ori iesi mai ieftin ca la noi. In alta ordine de idei, majoritatea produselor "de firma" de pe la noi sunt niste rahaturi. Si-a luat nevasta-mea Adidas sau Nike, nu mai stiu ce, pantofi de alergat, din Deichmann. Cu vreo 2-3 ani in urma, vreo 200 RON. I-a incaltat de vreo doua ori si s-au rupt. I-a dus inapoi si a luat banii. Vrei ceva trainic, uita-te ca se fac la noi o gramada de adidasi/ghete extraordinare. Lasind deoparte meseriasii consacrati gen Marelbo, ar fi Mopiel - http://incaltaminte-mopiel.ro/......e-barbati/
Probabil nu ai auzit de ei, lucreaza foarte mult pentru Italia (in special branduri de sute de euro perechea pe care le poti cumpara cu "Made in Italy" pe eticheta, desigur). Eu cumparam de la ei direct din fabrica, am avut niste sandale pe care le-am purtat vreo trei veri, mi s-au rupt curelele dupa aia, le-am dus si mi le-au reparat, le-am mai purtat inca vreo 4 ani dupa aia pana s-au dezintegrat de tot. Si nu discutam de sandale pe care am dat sute de lei. Ca raport pret/calitate sunt extraordinari. Ai mai putea cauta si incaltaminte de santier/conditii extreme. Cu pana in 200 RON gasesti pantof cu bombeul intarit cu Kevlar, din piele-piele. Buba e ca de regula astia sunt ai naibii de uriti. Te poti gindi la ei ca la un Hummer. Eu am avut o pereche de genul din piele intoarsa, rafonsati cu otel in bombeu, talpa turnata, un material izolant interior extraordinar. I-am purtat vreo 7 ani, am parcurs pe jos cel putin vreo 20.000 de kilometri, inclusiv in conditii extreme. Intr-un final, s-a crapat talpa, dar interiorul si exteriorul aratau foarte bine in continuare. Pret cam 150 EUR perechea, din pacate nu se gasesc la noi aia.

| Pool77 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu stiu ce sa spun, mi-am luat si eu o pereche de papuci Nike la 230, acum 2 veri cred ca era un Nike SB parca, infine, m-au tinut doua veri, desigur decolorandu-se rau de tot, din rosu s-au facut roz, i-am si aruncat.
Insa ca si calitate mi se pare foarte foarte ok, ce nu as recomanda ca si calitate este firma Vans, e ok cand gasesti la reduceri cu 100 sau 120, insa n-as da pe porcaria aia 260 de lei...
Toate perechile mele de pantofi Nike/Adidas m-au tinut mult si bine, mi-am acum in iarna la super oferte doua perechi tot Nike.
La mine tine foarte foarte ok.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Pool77):

Iarna se presupune ca vrei sa nu crapi de frig, totusi. Iar cam tot ce cumperi la noi Nike/Adidas sunt fie chinezarii contrafacute (unele replici sunt mai bune ca originalul, nu zic nu), fie originali pe care dai 60% adaos comercial si marca. Uite cu ce am umblat eu pe-afara la -25 fara nici un stres, in timp ce unii si altii incaltati cu balarii dirdiiau de frig - https://www.protectstore.ro/......r-src.html

| Pool77 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Oricum, eu de obicei vara cumpar pantofi pentru iarna, si iarna pentru vara.
Ies mult, mult mai bine, deoarece preturile sunt aproximativ reduse cu 50%-60%, din 270 platesc undeva pe la 150.
Iarna prefer ghete.

| WLMA a răspuns:

Office Shoes au magazin online dar îi poți găsi și în mall uri. Fashion Days, doar online. Deichmann, online și magazin. Hervis, online și magazin. Uman, online și magazine.Mie magazinele astea îmi plac.