| anonim_4396 a întrebat:

Unde pot gasi un magazin cu produse americane, in Bucuresti?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| cooldreams a răspuns:

Depinde ce fel de produse. Alimentele si hainele se gasesc in supermarketurile mari, gen Cora sau Carrefour. Cartile si revistele se gasesc la librarii precum Carturesti, dar pot fi luate si on-line, de la magazinele romanesti eMAG sau elefant. Cat despre electrocasnice... Pai nu se gaseste cate un Apple la fiecare colt de strada? Desigur, poti comanda absolut orice de la amazon.com.

| MikeyMinnieMouse a răspuns:

Pai Depinde unde stai daca ai Lidl in oras la tine este saptamana Italiana, Mexicana...Te duci cand e cea Americana! Dar s-ar putea sa gasesti Si in afara saptamanilor acestea sau poti sa cauti in alte supermarketuri mari! :*
Sper ca te-am ajutat! si mie imi plac produsele americane!

| Zamfirescu_Andrei_1984 a răspuns:

Puteti vizita site-ul www.bunatatiamericane.ro. Au o gramada de produse alimentare din SUA. De la celebrele Pop Tarts, la ciocolata Hershey's, unt de arahide JIF, Skippy, etc. Merita incercat.

| EUgenERATION a răspuns:

Sau intri aici http://dintre-noutati.blogspot.ro/2014/04/reese-peanut-butter-cups.html și afli că se găsesc unele și mai ieftin! http://dintre-noutati.blogspot.ro/2014/04/reeses-sticks.html

sau fă o plimbare înspre afumați - Doraly, poate dai de ceva (normal mâncarea o dau doar angro acolo).

| Svalbi a răspuns:

Exista magazinul Quick Deli pe strada Tunari numarul 2